fot. KP PSP Legionowo

W poniedziałek (21 czerwca) około godziny 14.00 na drodze wojewódzkiej nr 631, na wysokości skrzyżowania ul. Modlińskiej i Przedpełskiego w Wieliszewie, doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia ciągnika siodłowego i samochodu dostawczego przewożącego butle z gazem zginął kierowca drugiego z tych pojazdów.

fot. KP PSP Legionowo

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadące od strony Skrzeszewa auto dostawcze z niewiadomych przyczyn zjechało na przeciwległy pas i zderzyło się z nadjeżdżającym z naprzeciwka TIR-em. Kierowca dostawczaka został zakleszczony we wnętrzu pojazdu. Aby go uwolnić, trzeba było użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Strażacy musieli też zabezpieczyć blisko sto butli z gazem, które w wyniku zderzenia wytoczyły się na jezdnię.

Stan kierowcy auta dostawczego był bardzo poważny. Mimo godzinnej reanimacji nie udało się go niestety uratować. Lekarz stwierdził zgon. Podczas prowadzenia czynności na miejscu tragedii ruch na drodze wojewódzkiej nr 631 był całkowicie zablokowany.