Podczas VIII Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty Legionowo otrzymało dyplom laureata organizowanego przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” rankingu „Miejsca edukacyjnych szans”. Wśród wszystkich krajowych miast powiatowych uplasowało się w nim na ósmym miejscu. Wyniki ogłoszono podczas odbywającej się w dniach 8-9 czerwca w Lublinie VIII edycji konferencji pod nazwą Edukacja Przyszłości.

Ranking przygotowany przez specjalistów z zespołu Fundacji Naukowej Evidence Institute we współpracy z Municipium S.A. miał na celu wskazanie tych samorządów, które w wyjątkowy sposób wspierają słabszych uczniów, zwłaszcza w obliczu wyzwań dla edukacji w czasie pandemii. Dyplom oraz gratulacje za zajęcie w swojej kategorii ósmej pozycji w kraju odebrał w imieniu gminy Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Niezależnie od oficjalnego podsumowania edukacyjnego rankingu, uczestnicy konferencji tradycyjnie poruszali kluczowe zagadnienia związane z rozwojem i problemami w oświacie. Sprzyjały temu dwa dni wykładów w gronie doświadczonych ekspertów oraz starannie dobranych wystawców. W tym roku – podczas trzech konferencji i szesnastu paneli tematycznych – rozmawiano głównie o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i przedszkoli. Chodzi między innymi o to, aby szybko i skutecznie reagować na nowe problemy dzieci i młodzieży, takie jak przemoc, mobbing oraz uzależnienie w świecie wirtualnym.