fot. Powiat Legionowski

W poniedziałek (31 maja), w obecności wielu zaproszonych z tej okazji gości, przed oddaną niedawno do użytku siedzibą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie odbyła się uroczystość nadania jednostce sztandaru.

Wprawdzie podczas codziennej służby ratownicy od św. Floriana świetnie mogą sobie radzić i bez niego, w sferze symbolicznej sztandar jest dla każdej jednostki bardzo istotny. Nic dziwnego, że jego pojawienie się w ich drugim, zawodowym domu – co zawdzięczają głównie staraniom powstałego w tym celu społecznego komitetu pod przewodnictwem starosty Sylwestra Sokolnickiego – legionowscy strażacy przyjęli z zadowoleniem i satysfakcją. – Sztandar z napisem „Bóg, Honor, Ojczyzna” został ufundowany z inicjatywy społeczności lokalnej powiatu legionowskiego. Jest wyrazem uznania i więzi lokalnego społeczeństwa ze strażakami. Wręczenie sztandaru to dla nas honor i zaszczyt, ale przede wszystkim zobowiązanie i zachęta do jeszcze większej aktywności w pełnieniu służby na rzecz mieszkańców powiatu legionowskiego – powiedział do zebranych st. bryg. Radosław Parapura, komendant powiatowy PSP w Legionowie, który w imieniu swoich ludzi przyjął sztandar jednostki z rąk zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztofa Hejduka.

Na koniec poniedziałkowej uroczystości dokonano prezentacji sztandaru przed pododdziałami strażaków oraz zaproszonymi gośćmi.

Poprzedni artykułNadchodzi głosowanie
Następny artykułMusical po sąsiedzku
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.