Tym razem nie było szaleńczej pogoni za wynikiem, nie było też dramatycznej końcówki ani zwycięstwa wyszarpanego w ostatnich minutach meczu. W sobotnim spotkaniu 32. kolejki trzeciej ligi w grupie Warszawa I Legionovia KZB Legionowo musiała uznać wyższość Polonii Warszawa, która na własnym boisku rozbiła zespół z Parkowej aż 5:1. Honorową bramkę dla legionowian zdobył Bartosz Mroczek.

Podopieczni trenera Michała Pirosa po raz kolejny bardzo źle rozpoczęli spotkanie. Już w czwartej minucie stracili gola na 0:1. Jan Krzywański pechowo interweniował w bramce, odbijając pikę wprost przed siebie. Do futbolówki jako pierwszy dopadł Junior Rodziński, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Legionovii. Po zdobyciu bramki Czarne Koszule poszły za ciosem i już w osiemnastej minucie podwyższyły wynik na 2:0. Na listę strzelców wpisał się Marcinho. Legionovia w pierwszych trzech kwadransach meczu była zupełnie bezradna. Nie potrafiła zagrozić bramce rywali i popełniała sporo błędów w defensywie. Po jednym z nich, który skończył się faulem w jedenastce legionowian, sędzia w 34 minucie podyktował rzut karny dla Polonii. Na bramkę na 3:0 zamienił go Damian Mosiejko.

Po zmianie stron Legionovia w końcu śmielej zaatakowała. I dość szybko, bo już w 55 minucie Bartoszowi Mroczkowi udało się zdobyć bramkę kontaktową. Odważniejsza gra w ofensywie spowodowała jednak, że Legionovia stała się podatna na kontrataki. W 77 minucie, po jednej z kontr, Czarne Koszule zdobyły bramkę na 4:1. Strzelił ją były zawodnik Legionovii, Patryk Paczuk. W ostatniej akcji meczu podopiecznych trenera Pirosa dobił jeszcze Grzegorz Wojdyga, ustalając wynik spotkania na 5:1.

W następnej kolejce, w kolejnym meczu wyjazdowym, Legionovia zmierzy się ze Zniczem Biała Piska. Spotkanie to zaplanowano na sobotę 5 czerwca na godzinę 16.00.

Polonia Warszawa – Legionovia KZB Legionowo 5:1 (3:0)

Bramki: Radziński (4’), Marcinho (18’), Mosiejko (34’), Paczuk (75’), Wojdyga (90’) – Mroczek (55’)

Polonia: Abramowicz – Niewiarowski, Mikołajewski (Goliński 88’), Wełna, Wojdyga, Marciniec, Mosiejko (Kujawa 65’), Radziński (Roguski 65’), Piątek, Marcinho (Andrzejewski 80’), Paczuk.

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Lewandowski (80’ Turkowski), Mroczek, Koziara, Zjawiński, Bajdur, Dobrogost (46’ Karabin), Papazjan (80’ Gołąb).