Wydarzeniem 28 kolejki ligi okręgowej w grupie Warszawa I było z pewnością derbowe starcie wicelidera oraz trzeciej drużyny w tabeli, czyli Sokoła Serock i Legionovii II Legionowo. Lepsi okazali się w nim legionowianie.

Ubiegły tydzień był kolejnym, w którym drużyny z ligi okręgowej rozgrywały dwie kolejki. Tym razem były to jednak kolejki bieżące. W środę (12 maja), w ramach 27 serii spotkań, Sokół Serock mierzył się z Agape Białołęka. Mecz zakończył się zwycięstwem wicelidera 2:0. Legionovia II Legionowo rozbiła na wyjeździe aż 4:0 rezerwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Dąb Wieliszew przegrał 0:2 z Wisłą Dziecinów, a Wisła Jabłonna uległa 0:3 Olimpii Warszawa. Natomiast w 28 kolejce Legionovia II w derbowym starciu pokonała 2:1 Sokoła Serock, Dąb przegrał 0:5 ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki, zaś Wisła uległa 0:1 KS Wesołej.

W następnej serii spotkań Sokół Serock, w kolejnym derbowym spotkaniu, podejmie Dęba Wieliszew (sobota 22 maja, godz. 11.00), Legionovia II Legionowo zagra u siebie z Agape Białołęka (niedziela 23 maja, godz. 11.00), a Wisła Jabłonna na własnym boisku zmierzy się z Hutnikiem II Warszawa (niedziela 23 maja, godz. 17.00).