fot. UMiG Serock

W poniedziałek (10 maja), zgodnie z zapowiedziami gminnych urzędników, oficjalnie otwarto Ośrodek Zdrowia w Zegrzu. Towarzyszyły temu, jak nakazuje zwyczaj, okolicznościowe przemówienia serockich włodarzy, a także powitanie pracowników i symboliczne przekazanie im kluczy do placówki. Nie zabrakło też oczywiście pacjentów.

Pierwsi mieszkańcy miejscowości, którzy tuż po otwarciu placówki przybyli tam w celu złożenia deklaracji o wyborze lekarza i pielęgniarki, podkreślali jak ważny jest ten ośrodek dla miejscowej społeczności. Znając życie oraz realia krajowej służby zdrowia, potwierdzeniem ich słów będzie prawdopodobnie liczba wizyt umawianych w zegrzyńskiej przychodni. Jej popularności powinien też sprzyjać fakt, że zaledwie dzień po otwarciu, czyli we wtorek 11 maja, na terenie ośrodka zaczął funkcjonować lokalny Punkt Szczepień Powszechnych.

fot. UMiG Serock

Jeżeli chodzi o samą przychodnię, godziny jej otwarcia oraz grafik pracy przyjmującego tam lekarza – dr. Artura Banaszka, jest dostępny między innymi na gminnej stronie internetowej. Inwestorem prac polegających na zaadaptowaniu lokalu na ośrodek zdrowia była spółka Serockie Inwestycje Samorządowe, która będzie też administratorem obiektu. Pod względem administracyjnym Ośrodek Zdrowia Zegrze działa jako filia Ośrodka Zdrowia w Serocku.