Legionovia KZB Legionowo w kolejnym ligowym meczu znów zafundowała swoim kibicom futbolowy dreszczowiec z happy endem. Po dość słabej pierwszej połowie podopieczni trenera Michała Pirosa przegrywali z Jagiellonią II Białystok 0:1, aby w w ostatnim kwadransie meczu strzelić białostocczanom aż trzy bramki. Dwie z nich padły po rzutach rożnych.

Pierwsza połowa w wykonaniu Legionovii wypadła bardzo słabo. Już w 15 minucie, po golu Macieja Twarowskiego, goście z Białegostoku wyszli na prowadzenie. Po stracie bramki legionowianie nadal nie potrafili przeciwstawić się dobrze grającej Jagiellonii i tylko dzięki, z jednej strony, szczęściu, a z drugiej, doskonałej interwencji bramkarza nie stracili kolejnych bramek. W jednej z niemal stuprocentowych sytuacji Jagi Legionovię uratowała poprzeczka, a w drugiej, w sytuacji sam na sam, lepszy od zawodnika z Białegostoku okazał się Jan Krzywański.

Po przerwie widzieliśmy już zupełnie odmienioną Legionovię. Zespół grał szybciej i dokładniej. Po Jagiellonii widać było z kolei raczej nastawienie na utrzymanie korzystnego wyniku. Bramka wyrównująca dla gospodarzy padła w 76 minucie. Dobitkę, po sparowanym przez bramkarza Jagi strzale Marcina Kluski, wykorzystał Dawid Papazjan i strzelił swojego pierwszego ligowego gola w barwach Legionovii. Jedenaście minut później było już 2:1 dla podopiecznych trenera Pirosa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową umieścił w siatce Andrzej Trubeha. Wynik na 3:1 w 90 minucie, po kolejnym rogu, piekielnie mocnym strzałem ustalił Marcin Kluska.

W środę 12 maja o godzinie 17.00 Legionovia zmierzy się na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a w następny weekend, również w meczu wyjazdowym, legionowianie po raz kolejny zagrają z rezerwami Legii Warszawa (15 maja, godz. 12.00).

Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok 3:1 (0:1)

Bramki: Papazjan (76′), Trubeha (87′), Kluska (90′) – Twarowski (15′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Karabin, Mroczek (76′ Dobrogost), Koziara, Witecki (63′ Papazjan), Bajdur, Kluska, Trubeha (90′ Gibas)

Jagiellonia II: Gostomski – Huczko, Czerech, Majsterek, Matras (70′ Osipiuk), Bayer, Orpik, Jarmołowicz (70′ Żarejko), Wasilewski (77′ Kapica), Sakowicz (70′ Karpiński), Twarowski (82′ Zyśk)