fot. arch.

Pandemia wprawdzie nieco odpuszcza, a rząd luzuje kolejne obostrzenia, jednak kolejna legionowska edycja Nocy Muzeów będzie niestety miała tylko wirtualny wymiar. Aby to swoim gościom w jak największym stopniu zrekompensować, miejscy tropiciele historii postarali się wygrzebać z niej same najsmaczniejsze kąski.

W sobotę (15 maja) – począwszy od godziny 18.00 aż do północy, kiedy to planowane jest powiedzenie internetowym gościom „dobranoc” – każdy z legionowskich muzealników będzie miał swoje przysłowiowe pięć minut (a tak naprawdę około godziny…) na zaciekawienie widzów jakimś fragmentem lokalnej historii lub wprowadzenie go w tajniki muzealnego fachu. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów otrzymała tytuł „Zoom na zabytki”, który co prawda sporo mówi o jej merytorycznej zawartości, ale zdecydowanie nie wyczerpuje tematu. Już w najbliższy weekend warto osobiście się o tym przekonać.

Wszystkie materiały będą dostępne na muzealnym kanale YouTube oraz na Facebooku. Zwiedzanie wystaw, a także wirtualne spacery po placówce można odbywać, korzystając z jej adresu internetowego: muzeum.legionowo.pl.

Poprzedni artykułSystem od informacji
Następny artykułRozbój na przystanku
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.