Zawsze rozpoczynając ją w Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych, mundurowi służący w Wojskach Obrony Terytorialnej przeprowadzili w tym roku już czwartą edycję akcji honorowego krwiodawstwa pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”. To sposób na zaspokojenie potrzeb krajowej służby zdrowia, lecz także na oddanie hołdu Żołnierzom Niezłomnym, którzy zostali patronami wielu brygad OT.

W ogólnokrajowej akcji jak zwykle wzięli też udział terytorialsi z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Służy w niej ponad 1200 dawców krwi, którzy systematycznie odpowiadają na apele Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, na bieżąco uzupełniając stale topniejące zasoby banków krwi. Co więcej, przy batalionach 5 MBOT powstały kluby HDK zrzeszające honorowych krwiodawców, którzy regularnie oddają krew zarówno podczas akcji zorganizowanych, jak też indywidualnie. W ciągu miesiąca trwania marcowej akcji „SpoKREWnieni służbą” mazowieckim terytorialsom udało się wykonać dokładnie 154 donacje, co przekłada się na ponad 69 litrów żołnierskiej krwi wtłoczonej do krajowego systemu krwiodawstwa. Zebrana krew trafi do potrzebujących i chorych w całej Polsce.

Pierwsza edycja mundurowej akcji miała miejsce w 2018 roku, kiedy to żołnierze oraz pracownicy WOT oddali ponad 105 litrów krwi. Rok później, czyli w 2019 roku, dzięki zbiórce zgromadzono jej już ponad 200 litrów, natomiast w zeszłym roku było to ponad 790 litrów żołnierskiej krwi.