fot. KPP Legionowo

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 42-letniego dilera. W jego garażu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad cztery kilogramy marihuany. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Do zatrzymania podejrzanego doszło na skutek działań operacyjnych realizowanych na terenie gminy Wieliszew. Podczas sprawdzania mieszkania mężczyzny oraz należącego do niego garażu policjanci znaleźli tam czarną torbę, w której – jak wyszło na jaw – znajdowało się szesnaście pakowanych próżniowo toreb z suszem roślinnym w środku. Badania narkotesterem wykazało, że była to marihuana. W sumie było jej ponad cztery kilogramy. Jak łatwo zgadnąć, 42-latek trafił do policyjnego aresztu, zaś narkotyki do depozytu.

Poza posiadaniem znacznej ilości środków odurzających, śledczy udowodnili także mężczyźnie przygotowanie ich do sprzedaży. W tej chwili policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia źródła ich pochodzenia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do dwunastu lat.