W poszukiwaniu środków na realizację nowych pomysłów kulturalnych warto pukać do różnych drzwi. W legionowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej robią to od lat i z dużym powodzeniem, czego dowodem może być otrzymana niedawno dotacja z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Tym razem napisany przez legionowskich bibliotekarzy wniosek skłonił urzędników z resortu kultury do wyłożenia pieniędzy na projekt pod nazwą „Ta książka jest o Tobie”. Jak informują jego pomysłodawcy i realizatorzy, zasadniczym celem ich przedsięwzięcia będzie jeszcze lepsze dostosowanie oferty miejskiej placówki do potrzeb odwiedzającej ją młodzieży. Nie zapominając, rzecz jasna, o tej, która tego na razie nie robi. – Postaramy się stworzyć aplikację, dzięki której znalezienie interesujących książek będzie znacznie łatwiejsze. Przed nami także speeddating, czyli szybkie randki z książką – enigmatycznie zapowiada Tomasz Talarski, dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie.

Druga część projektu „Ta książka jest o Tobie” jest skierowana do rodziców, którzy będą mieli okazję dowiedzieć się od ekspertów o znaczeniu książek w rozwoju swoich pociech, a także poznają sposoby zachęcenia dzieci i młodzieży do lektury.

Poprzedni artykułSmaki na wynos
Następny artykułKPR (prawie) doścignięty
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.