Legionovia KZB Legionowo rewelacyjnie rozpoczęła zmagania w grupie mistrzowskiej. W Wielką Sobotę (3 kwietnia) legionowianie rozgromili na własnym boisku rezerwy Legii Warszawa. Już po niespełna 25 minutach podopieczni trenera Pirosa wygrywali ze stołeczną drużyną aż 3:0, by ostatecznie pokonać ją 3:1.

Na mecz z Legionovią kadrę Legii II Warszawa wzmocniło kilku zawodników trenujących na co dzień z pierwszą drużyną, w tym między innymi doświadczony defensor oraz były reprezentant kraju, Igor Lewczuk. Warszawianie, szczególnie w pierwszej połowie, byli jednak tylko tłem dla świetnie dysponowanego zespołu z Parkowej.

Legionowianie zaliczyli w tym meczu prawdziwe wejście smoka, bowiem już w czwartej minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę strzelił Andrzej Trubeha. Minutę później było 2:0 dla Legionovii. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie pomylił się Bartosz Mroczek i pewnym strzałem umieścił piłkę między słupkami bramki gości. Koncert Legionovii trwał w najlepsze. W 24 minucie padła dla niej trzeci bramka. Dobitkę po strzale Andrzeja Trubehy wykorzystał doświadczony Dariusz Zjawiński i było już 3:0. Jeszcze w pierwszej połowie Legionovia mogła podwyższyć wynik, jednak ani Zjawiński, ani Trubeha nie zakończyli celnymi trafieniami doskonałych okazji, w jakich udało im się znaleźć.

Po zmianie stron mecz się nieco uspokoił. Pewna swego Legionovia nie grała już tak koncertowo, jak w pierwszych 45 minutach, ale mimo to do niemal samego końca spotkania w pełni kontrolowała jego przebieg. Na otarcie łez gościom w 90 minucie udało się jeszcze zdobyć bramkę honorową. Na listę strzelców wpisał się Damian Warchoł.

Dzięki zwycięstwu na warszawską Legią oraz dzięki temu, że liderująca w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki tylko zremisowała z Polonią Warszawa 3:3, Legionovii udało się odrobić do niej dwa punkty. Już w tę sobotę oba te zespoły, czyli lider oraz wicelider, zmierzą się ze sobą na boisku Pogoni. Jeśli legionowianom uda się podtrzymać swoją zwycięską passę, przewaga zespołu z Grodziska Mazowieckiego stopnieje tylko do dwóch punktów.

Legionovia Legionowo – Legia II Warszawa 3:1 (3:0)

Bramki: Trubeha (5′), Mroczek (6′), Zjawiński (24′) – Warchoł (90′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś (90′ Worach), Barański, Koziara, Zjawiński (76′ Dobrogost), Kluska, Bajdur (90′ Turkowski), Mroczek (81′ Lewandowski), Trubeha (90′ Papazjan).

Legia II: Tobiasz – Lewczuk, Wojtysiak (78′ Kwiatkowski), Yaxshiboyev, Ciepiela, Gościniarek (46′ Skwierczyński), Pruchnik, Cholewiak, Cielemęcki (70′ Cichocki), Warchoł, Kurowski.