W ostatni weekend marca na 50-metrowej pływalni Aqua w Lublinie przeprowadzono rywalizację o Puchar Polski, stanowiącą jednocześnie kwalifikacje do tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Wśród 829 zawodniczek i zawodników ze 121 klubów z całego kraju znalazła się skromna reprezentacja legionowskiego Delfina. Skromna, ale waleczna.

Na prestiżowe zawody do Lublina trenera Piotr Cesarczyk zabrał dwójkę zawodników: klub UKS Delfin Legionowo reprezentowali tam Alicja Trzaska oraz Filip Zabagło. W pierwszym dniu rywalizacji oboje startowali na dystansach 50 metrów oraz na 100 metrów stylem grzbietowym. Na tle krajowych rywali legionowianie pokazali się z jak najlepszej strony, notując bardzo dobre wyniki: Filip Zabagło – 50 m styl grzbietowy 30,22 s i 100 m styl grzbietowy 1.05,57 s, zaś Alicja Trzaska – 50 m styl grzbietowy 33,82 s i 100 m styl grzbietowy 1.13,81 s.

W drugim dniu Pucharu Polski zawodnicy Delfina zmagali się z najdłuższym dystansem podczas swoich występów, czyli 200 metrów stylem grzbietowym. I ponownie uzyskali bardzo dobre rezultaty, będące zarazem ich nowymi rekordami życiowymi: Alicja Trzaska – 2.40,53 s oraz Filip Zabagło – 2.23,29 s. Krótko mówiąc, zaprezentowali się bardzo przyzwoicie. – Wypada mi tylko pogratulować naszym zawodnikom udanych startów, a także osiągniętych wyników, które dają nam nadzieję, że na letnich mistrzostwach Polski będą one jeszcze lepsze i pozwolą na rywalizację o najwyższe miejsca – podsumowuje lubelski występ trener Piotr Cesarczyk.

Poprzedni artykułTestowanie przyspieszy
Następny artykułAktywność po sołecku
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here