Już wkrótce mieszkańcy legionowskiego osiedla Młodych zyskają nowe miejsce do wypoczynku oraz rekreacji. Wcielając w życie pomysł kilkorga miejskich radnych, swoją dawną pompownię Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne przekształca właśnie w niewielki, lecz miły dla oka, funkcjonalny park.

Powstaje on na ogrodzonym terenie u zbiegu ulic Suwalnej i Olszankowej, między boiskiem a zajezdnią autobusową. Ów zakątek (nazwany roboczo „kieszonkowym”), ma powierzchnię około 1400 m² i zaprojektowano go tak, aby służył zarówno dzieciom oraz młodym mieszkańcom osiedla, jak i tamtejszym seniorom. O utworzenie skweru wnioskowali radni Matylda Durka, Tadeusz Szulc, Mirosław Pachulski i Marcin Smogorzewski. Prowadzone tam prace mają się właściwie ku końcowi. – Już widać estetyczne, kręte alejki prowadzące pomiędzy zielenią, która skomponowana została w bardzo ciekawy sposób, łącząc ze sobą trawniki z łąkami kwietnymi. Obok zwykłych ławek znajdziemy też ławkę ze stolikiem, a park zostanie pięknie oświetlony. Cały teren pokryto systemem nawadniania, ustawiono także poidełko z wodą. Dodatkowo, w sąsiedztwie ulicy Grzybowej, zostanie przygotowane miejsce na zabawkę wielofunkcyjną dla dzieci – wylicza Matylda Durka z Rady Miasta Legionowo. – Mam nadzieję, że prezes PWK rozważy jeszcze jedno marzenie mieszkańców osiedla: kurtynę wodną. Wydaje się, że idealnie wpisałaby się ona w tą wyjątkową przestrzeń i sprawiła dzieciakom, ale nie tylko im, ogromną przyjemność.

Obok ławek oraz sprzętów do zabawy, w parku na terenie dawnej pompowni odwiedzający znajdą wygodne, utwardzone alejki do spacerów, a także mnóstwo roślinności. Na klombach posadzono wytrzymałe byliny i odporne na suszę krzewy, m.in. takie jak tawuła wczesna, rajskie drzewko, ligustr pospolity, pięciornik krzewiasty i atrakcyjne trawy ozdobne. – Ten teren, jeszcze do niedawna niezagospodarowany, będzie cieszył się dużą popularnością. Młodzież może grać obok w piłkę, rodzice z dziećmi korzystać z placu zabaw, a starsi usiąść z książką na ławce. W ten sposób różne pokolenia będą tutaj odpoczywać obok siebie – uważa prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Inwestycja na osiedlu Młodych zakończy się najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca bieżącego roku. Wcześniej pojawi się tam również łąka kwietna.

Poprzedni artykułDo kitu z kitami!
Następny artykułTestowanie przyspieszy
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here