fot. KP PSP Legionowo

Nie od dziś wiadomo, że strażacy przydają się społeczeństwu w najrozmaitszych sytuacjach. I mogą mu służyć choćby tak, jak ostatnio ci z legionowskiego powiatu – szerząc wiedzę na temat antywirusowych szczepień.

Strażacka akcja to efekt wsparcia, jakiego mundurowi ochotnicy z terenu powiatu legionowskiego udzielili Narodowemu Programowi Szczepień. Teraz, w ramach swych dodatkowych działań, od kilku dni prowadzą oni dystrybucję ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19, skierowaną – jak łatwo zgadnąć – do mieszkańców całego powiatu. Ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy wciąż zastanawiają się nad sensem przyjęcia szczepionki.

Ulotki profilaktyczne zostaną, jako się rzekło, rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy z Państwowej Straży Pożarnej je spersonalizowali, wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień przeciwko COVID-19.

Poprzedni artykułŚmierć w bloku
Następny artykuł„Pina” i magia kina
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 52-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.