W piątek 26 lutego, po okrągłych trzydziestu latach pracy, swoją ostatnią służbę w legionowskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej odbył zastępca jej dowódcy, asp. sztab. Tomasz Kołodziński. A później udał się na zasłużoną, mundurową emeryturę.

Pożegnalna zmiana znanego i lubianego, działającego również w OSP legionowskiego strażaka nie przeszła oczywiście w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej bez echa. Podczas uroczystej zmiany służby, jaka w ostatni piątek lutego odbyła się przed siedzibą jednostki, jej szef st. bryg. Radosław Parapura podziękował Tomaszowi Kołodzińskiemu za dotychczasową służbę oraz złożył mu w imieniu swoich strażaków życzenia wszelkiej pomyślności. A znając zawodowy temperament „emeryta”, owa pomyślność z pewnością przyda mu się w dalszych działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Chociaż realizowanych już niekoniecznie w mundurze.

fot. KP PSP Legionowo

Tomasz Kołodziński służbę w Straży Pożarnej rozpoczął w 1991 roku jako ratownik w JRG 10 Warszawa. W kolejnych latach służby awansował na kolejne stopnie i wyższe stanowiska służbowe. W latach 1991-2004 pełnił służbę w KP PSP Warszawa w jednostkach nr 1 oraz 10, a także w wydziale operacyjno-szkoleniowym. W 2004 r. rozpoczął służbę w KP PSP w Legionowie na stanowisku dyżurny operacyjny powiatu, a od 2007 r. aż do teraz zajmował stanowisko zastępcy dowódcy JRG Legionowo. W trakcie swojej służby Tomasz Kołodziński otrzymał wiele wyróżnień i odznaczeń resortowych za wkład w działania ochrony przeciwpożarowej, jak i za wzorową postawę zawodową.

Poprzedni artykułTaśmy, które kręcą
Następny artykułKadetki na zero
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.