fot. Ryszard Glapiak

Jak było do przewidzenia, siatkarskie kadetki LTS Legionovii Legionowo zdominowały toczoną pod koniec lutego w DPD Arenie walkę o mistrzostwo Mazowsza. Dość wspomnieć, że w żadnym z czterech rozegranych spotkań legionowianki nie oddały rywalkom nawet seta!

fot. Ryszard Glapiak

Podczas trwającego od środy do niedzieli (24-28 lutego) turnieju młode, sponsorowane przez PGE Polską Grupę Energetyczną siatkarki LTS-u Legionovii – zagrały one wzmocnione reprezentantkami Polski, m.in. Magdą Stambrowską, Julią Lenik i Magdą Kubas – zmierzyły się z dobrze sobie znanymi drużynami Metro Warszawa, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Atena Warszawa oraz MOW Wola Warszawa. Dobrze znanymi i sądząc choćby po wynikach – dobrze rozpracowanymi. Podopieczne Wojciecha Lalka przeszły przez wszystkie mecze jak przysłowiowa burza i zakończyły turniejowe zmagania z kompletem zwycięstw, bez straty ani jednego seta. Przy czym złoto zapewniły sobie już na dzień przed zakończeniem zmagań. Powód do zadowolenia jest tym większy, że w fazie zasadniczej mistrzostw wiele zawodniczek LTS-u zmagało się z problemami zdrowotnymi.

Na drugim miejscu mazowiecki czempionat, zorganizowany wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego, rzutem na taśmę zakończyła Atena, brąz powędrował zaś do nowodworskiego NOSiR-u.

fot. Ryszard Glapiak
Poprzedni artykułWolnoć Tomku… na emeryturze
Następny artykułDworzec pełen kobiet
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.