W poniedziałek, pierwszego dnia marca, ruszyły w Legionowie prace remontowe na ulicy ks. Jana Ignacego Skorupki. W myśl zawartej z miastem umowy realizująca je warszawska firma Dowbud ma na ich zakończenie 50 dni.

Na początek wykonawca zajął się przygotowaniem terenu inwestycji, po którym rozpocznie rozbiórkę zbędnych elementów tamtejszej infrastruktury. Zasadniczym elementem zleconego przez ratusz zadania będzie utwardzenie fragmentu drogi – na odcinku od ulicy Batorego do ulicy Tadeusza Kościuszki. Co warte podkreślenia, na wykonane przez siebie prace, których wartość wyniesie ponad 380 tys. zł, stołeczna spółka zaproponowała siedem lat gwarancji.

Na stosunkowo długiej liście zaplanowanych w projekcie czynności znajdują się: zmiana istniejącego oświetlenia na bardziej nowoczesne i ekonomiczne (oprawy i wysięgniki), usunięcie starej i położenie nowej nawierzchni, budowa zjazdów do indywidualnych posesji, odwodnienie drogi, wykonanie jej oznakowania poziomego i pionowego, a także obsianie poboczy oraz zasadzenie drzew.

Poprzedni artykułPogrom z pierwszej ręki
Następny artykułNikt nie ucierpiał
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.