Znana jest już lokalizacja i data pierwszego w tym roku Runmageddonu. Ekstremalny bieg z przeszkodami w zimowej(?) scenerii odbędzie się w dniach 27-28 lutego w ulubionym miejscu runmageddończyków, czyli w Garnizonie Modlin. Czy frekwencja dopisze tak, jak w roku ubiegłym? To się okaże. Sądząc jednak po listach startowych, liczba chętnych do udziału w tej niecodziennej rywalizacji wciąż rośnie i każdego dnia zapisują się nowi.

Zeszłoroczny event Zimowego Runmageddonu zwiastował wspaniały sezon. Wystartowało w nim o 1000 osób więcej niż w latach ubiegłych. Lecz kolejne miesiące zaprzepaściły marzenia o frekwencyjnym rekordzie. Lockdown zmienił wszystko. Imprezy sportowe zaczęły być odwoływane lub przenoszone, a na branżę eventową padł blady strach. Nieco zapomniana, najdłużej czekała, by móc znowu ruszyć. Dzięki szybkim działaniom, reorganizacji struktur udało się uratować markę najpopularniejszego w Polsce cyklu biegów z przeszkodami. Runmageddon, jako jeden z nielicznych organizatorów, wraz z końcem czerwca wznowił sezon, robiąc w ubiegłym roku osiem imprez. – Nie zdziwi to nikogo, gdy powiem, że 2020 to najtrudniejszy rok w naszej historii. Udało nam się przetrwać dzięki szybkim i trudnym ruchom: redukcji zespołu oraz zaangażowaniu ekipy, która pozostała. Podczas każdego eventu musieliśmy dostosowywać się do często nowych obostrzeń. Organizowaliśmy je w strefie żółtej, a w Lesku w czerwonej. Udało się, bo pilnowaliśmy bezpieczeństwa startujących i działaliśmy zgodnie z nakazami. Udało się też dlatego, że dla osób startujących w Runmageddonie najważniejsze jest to fantastyczne wyzwanie. Aby w nim wystartować i poczuć jego moc, są w stanie zmienić swoje runmageddonowe zwyczaje – mówi Jaro Bieniecki, prezes RUNMAGEDDON S.A. W tym roku Runmageddon zaplanował 13 nowych imprez, z czego pierwsza odbędzie się pod koniec lutego właśnie w Garnizonie Modlin. Czego mogą spodziewać uczestnicy?

5 formuł, czyli szansa na sportową przygodę dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Runmageddon w Garnizonie Modlin będzie świetną okazją na przełamanie zimowej nudy. Na starcie będą mogły stanąć dzieci, pokonując Runmageddon Kids – trasę 1 km najeżoną 10 przeszkodami oraz młodzież, dla której organizator przygotuje ekstremalne starcie z 2 km i 15 przeszkodami. Osoby po 16. roku życia będą miały szansę pobiec na dystansie 3 lub 6 km i pokonać 15 albo 30 katorżniczych konstrukcji i utrudnień. Szczęśliwcy, którzy osiągnęli wiek pełnoletni i którym udało się utrzymać sportową moc, wystartują w formule wspieranej przez popularną markę odzieży sportowej, czyli Hardcore by Under Armour. Ich zadaniem będzie przebiec 21 km i poradzić sobie z 70 utrudnieniami.

„Pomocna dłoń” dla nowych uczestników

Podczas zimowego Runmageddonu wystartuje specjalna seria dedykowana debiutantom, którzy trochę się boją, ale chcą spróbować tej energetyzującej przygody. O 10.30 w sobotę 27 lutego będą oni mieli okazję pobiec z dodatkowym wsparciem – runmageddończykami, których misją jest uczenie, jak przełamywać bariery i obawy przed startem w ekstremalnym biegu z przeszkodami. Kamil Nadolny, Arek Wiśniewski i Radek Mostowski pobiegną z nowicjuszami, by podać im pomocną dłoń na trasie ich przygody życia.

Runmageddon już od połowy 2020 r. dostosowywał się do rządowych obostrzeń. Tym razem też deklaruje zorganizowanie eventu zgodnie z obecnymi zasadami. Dlatego na terenie wydarzenia będą mogli przebywać jedynie startujący, pracownicy organizatora i media akredytowane. Przed wejściem na teren imprezy każdy poddany będzie pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu trzeba będzie wypełnić ankietę dotyczącą COVID19. Do momentu startu rekomendowane jest przebywanie w maskach. Ponadto między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.

Każdego dnia na stronie eventu: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-warszawa-27-02-2021 zapisują się nowe osoby, które chcą spróbować swoich sił w ekstremalnym starciu. Chętni mogą dołączyć do ich grona, wybierając formułę dla siebie oraz zapisując się do startu. Zapisy online możliwe są do piątku 26 lutego br. do 12.00.
Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 260 tys. uczestników. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swe maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 roku życia są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12-15 rokiem życia – Junior. Od 2019 r. Runmageddon zaczął zapraszać do startów całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.