Po słynnej animacji „Twój Vincent” w realizowanym przez Powiatową Instytucję Kultury projekcie pod nazwą Kino Otwarte nadszedł czas na kolejny film o holenderskim malarzu, autorze słynnych „Słoneczników”. W piątek (26 lutego) o godz. 19.00 PIK zaprasza na dramat biograficzny „Van Gogh. U bram wieczności” w reżyserii Juliana Schnabla.

Cytując za materiałami prasowymi, „Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka”.

Za swoją rolę grający van Gogha Willem Dafoe otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara. W filmie towarzyszą mu między innymi Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner oraz Mathieu Amalric.

Tuż po seansie online, o godzinie 21.00, rozpocznie się rozmowa na żywo dziennikarki Magdaleny Felis z jej gościem Stachem Szabłowskim – kuratorem, krytykiem sztuki i publicystą. Link do spotkania pojawić się ma już wkrótce.

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu proszone są o przesłanie maila o treści: „ARLES” na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 25.02.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona.