fot. UMiG Serock

W połowie lutego grupa miłośników czystej energii oficjalnie powołała do życia spółdzielnię energetyczną „Słoneczny Serock”. Zgodnie z intencjami twórców, ma ona zaoferować mieszkańcom miasta oraz gminy dostęp do ekologicznego, niskoemisyjnego źródła energii, pozwalając wszystkim chętnym na zaspokojenie własnych potrzeb w tym zakresie.

Podstawą działania serockiej spółdzielni stanowić ma zrealizowana jej staraniem centralna instalacja fotowoltaiczna o szacowanej mocy 0,5 – 0,7 MW. Panele, będące źródłem wytwórczym, zostaną zainstalowane na terenie dawnego składowiska odpadów w Dębem, wieńcząc jednocześnie proces jego rekultywacji. Po spełnieniu kryteriów formalno-prawnych i wybudowaniu pierwszego źródła wytwórczego spółdzielnia zacznie prowadzić działalność jako czynny podmiot. Założenia czasowe przewidują, że stanie się to w ciągu mniej więcej dwunastu miesięcy.

Grono założycielskie spółdzielni wynosi 30 osób, będzie ona jednak posiadała formułę otwartą. W związku z tym jej twórcy zachęcają mieszkańców do kontaktu, zadawania pytań i dołączania do tej konkurencyjnej na rynku energetycznym formuły. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 22 782 88 27 i 22 782 88 31 lub pod adresem e-mail: konsultacje@serock.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here