fot. UG Wieliszew

Stowarzyszenie Zalew Zegrzyński opracowało Mapę Atrakcji Przyrodniczych Gminy Wieliszew i Rowerową Pętle wokół Jeziora Zegrzyńskiego. Można je pobrać za pośrednictwem gminnej witryny internetowej, są również dostępne na stronach: www.jeziorozegrzynskie.info oraz www.terazmazowsze.eu.

Niezależnie od wersji elektronicznej, już w maju publikacja ma być dostępna także na papierze. Znajdzie się ona we wszystkich certyfikowanych punktach informacji turystycznej na Mazowszu, będzie też do wzięcia podczas rejsów katamaranami „Albatros” po Jeziorze Zegrzyńskim. – Atrakcje przyrodnicze gminy Wieliszew opisane na rewersie mapy oraz w jednym z przewodników na pewno staną się dla Państwa inspiracją by poznawać ciekawe przyrodnicze zakątki naszej gminy – zachęcają do lektury wieliszewscy urzędnicy.

Turystyczne ściągawki dla miłośników rekreacji są jednym z realizowanych przez Stowarzyszenie Zalew Zegrzyński projektów dofinansowanych ze środków UE w konkursie grantowym LGD ZZ, których efektem będzie wydanie w maju br. siedmiu map atrakcji przyrodniczych gmin: Dąbrówka, Jabłonna, Nieporęt, Radzymin, Serock, Somianka i Wieliszew oraz ilustrowanych przewodników opisujących przyrodnicze atrakcje Krainy Dolnego Bugu i Krainy Jeziora Zegrzyńskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here