W ubiegłą sobotę (13 lutego) Legionovia KZB Legionowo w kolejnym z zimowych sparingów zmierzyła się ze swoim ligowym rywalem, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Było to niestety kolejne spotkanie, w którym legionowianie musieli uznać wyższość rywala.

Jedenastka, jaką na ten mecz wystawił trener Michał Piros, wyglądała następująco: Krzywański (Błesznowski) – Kaczorowski (testowany), Bujak (Worach), Choroś, Barański (Karabin), Koziara, Kluska, Zjawiński, Papazjan, Mroczek (Turkowski), Dobrogost (Witecki). Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gości z Nowego Dworu Mazowieckiego. Pierwsza bramka dla Świtu padła już w 17 minucie. Jej strzelcem był Arkadiusz Ciach. Niespełna dziesięć minut później było już 2:0 dla gości. Bramkę głową po rzucie wolnym w 26 minucie meczu strzelił Bartosz Michalik. Legionovia na te dwa celne trafienia nowodworzan odpowiedziała dopiero w 70 minucie. Gola kontaktowego strzelił Dawid Papazjan. Bramki wyrównującej legionowianom już niestety nie udało się zdobyć.

W najbliższą sobotę Legionovia w następnym meczu kontrolnym zmierzy się z innym swym ligowym rywalem – Olimpią Zambrów. Tydzień później, 27 lutego, legionowianie będą sparować z Unią Skierniewice, a na koniec okresu przygotowawczego zagrają z czwartoligowym KS Łomianki (6 marca). Co ciekawe, tego samego dnia, na własnym boisku o godzinie 13.00, Legionovia zagra zaległe spotkanie z rundy jesiennej. Jej przeciwnikiem będzie Jagiellonia II Białystok.