fot. Muzeum Historyczne w Legionowie

Dorota Hepner, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w legionowskim Zespole Szkolno-Przedszkolnym, zajęła pierwsze miejsce w kolejnej, czwartej już edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Tym razem organizowane przez mazowiecki samorząd zmagania oświatowe poświęcone były latom dwudziestym ubiegłego wieku.

Konkurs „Lekcje o Mazowszu” tym razem odbywał się pod hasłem „Scenariusz zajęć edukacyjnych. Lata 20.”. Jak przypominają organizatorzy, ten okres w historii naszego regionu pozostawił wiele śladów w krajobrazie kulturowym i w świadomości mieszkańców. Lata 20. w historii Polski stanowią szczególną wartość, ponieważ wtedy odbudowywano wszelkie struktury państwowości polskiej, ale też zaciekle broniono upragnionej i wyczekiwanej wolności. Mazowsze było wówczas świadkiem wielkich, bohaterskich zmagań wojennych, przez lata dając schronienie i umożliwiało rozwój wszystkim grupom społecznym, wyznaniowym i politycznym. W historii powszechnej lata 20. często określane są mianem szczęśliwych albo szalonych. I jest w tym zapewne sporo racji.

Nie ulega natomiast wątpliwości, że szczęśliwa i zawodowo spełniona jest tegoroczna zwyciężczyni mazowieckiego konkursu. Tytuł przygotowanej przez Dorotę Hepner pracy brzmiał „Tajemnica stuletniej kokardki”. Zdaniem członków komisji była ona nie tylko poprawna merytorycznie i metodycznie, ale także innowacyjna w doborze treści, środków dydaktycznych oraz metod. Gratulujemy!

Poprzedni artykułPrzegrana ze Świtem
Następny artykułKomu potrzebna centralizacja?
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here