fot. KP PSP Legionowo

Aż osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem poddasza w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Wspólnej w Kałuszynie. Na szczęście nikt w nim nie ucierpiał. Budynek został jednak poważnie uszkodzony.

fot. KP PSP Legionowo

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do legionowskiej straży w środę (3 lutego) o godzinie 4.27 nad ranem. Na miejscu zastępy zastały rozwinięty pożar poddasza w domu jednorodzinnym. Jego mieszkańcy zdołali opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków. Żadnemu z nich nic się nie stało.

fot. KP PSP Legionowo

Szybka akcja gaśnicza pozwoliła na ugaszenie pożaru, zanim zdążył on objąć pozostałą część budynku. Spaleniu uległa jednak znaczna część poddasza, dachu oraz jedna ze ścian. Akcja gaśnicza trwała około trzech godzin. Brały w niej udział zastępy straży z JRG Legionowo, OSP Kałuszyn, OSP Wieliszew, OSP Skrzeszew oraz policja i pogotowie energetyczne. Aż osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem poddasza w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Wspólnej w Kałuszynie. Na szczęście nikt w nim nie ucierpiał. Budynek został jednak poważnie uszkodzony.