Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował legionowski sąd wobec 28-letniego mężczyzny, przy którym ujawniono spore ilości narkotyków. Podejrzany został zatrzymany po pościgu samochodowym.

W trakcie patrolowania miasta policjanci zwrócili uwagę na osobowe auto marki Suzuki kręcące się po osiedlowych uliczkach. Postanowili zatrzymać je do kontroli. Kierowca pojazdu, gdy tylko zauważył radiowóz, przyspieszył i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki wyrzucił przez okno foliową torbę. Po chwili do pościgu włączyła się jeszcze jedna policyjna załoga i uciekinier został wkrótce zatrzymany. Policjantom udało się też odnaleźć wyrzuconą przez niego torbę. Po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że znajdujący się w niej biały proszek to metaamfetamina – dokładnie 75 gramów. Przy 28-latku ujawniono też nienależące do niego prawo jazdy.

Materiał dowodowy zebrany przez śledczych pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz ukrywania dokumentu, którym nie miał prawa wyłącznie rozporządzać. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec 28-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.