Do dyrektorów krajowych placówek oświatowych dotarła właśnie informacja o rozpoczęciu w najbliższym czasie szczepienia nauczycieli przeciw Covid-19. Zgodnie z jej treścią, to dzięki staraniom Ministerstwa Edukacji i Nauki rząd RP podjął decyzję, że cała akcja ruszy już w drugim tygodniu lutego.

Jak głosi rozesłany przez ministerstwo komunikat, na pierwszy szczepionkowy ogień pójdą tylko pracownicy oświaty, którzy już w tej chwili pracują stacjonarnie. Dyrektorzy placówek będą mogli zgłaszać wyłącznie:

  • nauczycieli wychowania przedszkolnego,
  • osoby zatrudnione na stanowisku – pomoc nauczyciela,
  • osoby zatrudnione na stanowisku – pomoc wychowawcy,
  • nauczycieli klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic),
  • nauczycieli szkół i placówek specjalnych,
  • nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu (również tych niebędących pracownikami szkół),
  • pracowników pedagogicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych,
  • kadrę kierowniczą pedagogiczną wymienionych szkół i placówek.
    O możliwości zgłaszania kolejnych grup nauczycieli ich przełożeni mają być informowani w późniejszym terminie.

Wedle zapewnień ministra edukacji i nauki, procedura szczepień dla zgłoszonych przez dyrektorów nauczycieli nie będzie skomplikowana. Na początek dyrektor wypełni prosty formularz, który zostanie udostępniony do poniedziałku (8 lutego) w „Strefie Pracownika” SIO. W formularzu, który będzie zawierał wykaz nauczycieli, zaznaczy on następnie imiona i nazwiska chętnych nauczycieli zatrudnionych w szkole lub placówce, po czym dopisze pracowników niebędących nauczycielami lub niezatrudnionych w szkole – chodzi o instruktorów praktycznej nauki zawodu, a wypełniony formularz prześle drogą elektroniczną do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie wraz z listą zgłoszoną do szczepienia zostanie on przekazany do właściwego szpitala węzłowego.

Należy pamiętać, że nauczyciel, który jest zatrudniony w kilku szkołach lub placówkach, musi zgłosić chęć do szczepienia w jednej, wybranej przez siebie szkole. Na wypełnienie formularza zgłoszeniowego dyrektorzy placówek oświatowych dostali czas do środy 10 lutego br.

Poprzedni artykułDziewczynka odnaleziona
Następny artykułCztery promile i łapówka
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here