Do dyrektorów krajowych placówek oświatowych dotarła właśnie informacja o rozpoczęciu w najbliższym czasie szczepienia nauczycieli przeciw Covid-19. Zgodnie z jej treścią, to dzięki staraniom Ministerstwa Edukacji i Nauki rząd RP podjął decyzję, że cała akcja ruszy już w drugim tygodniu lutego.

Jak głosi rozesłany przez ministerstwo komunikat, na pierwszy szczepionkowy ogień pójdą tylko pracownicy oświaty, którzy już w tej chwili pracują stacjonarnie. Dyrektorzy placówek będą mogli zgłaszać wyłącznie:

  • nauczycieli wychowania przedszkolnego,
  • osoby zatrudnione na stanowisku – pomoc nauczyciela,
  • osoby zatrudnione na stanowisku – pomoc wychowawcy,
  • nauczycieli klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic),
  • nauczycieli szkół i placówek specjalnych,
  • nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu (również tych niebędących pracownikami szkół),
  • pracowników pedagogicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych,
  • kadrę kierowniczą pedagogiczną wymienionych szkół i placówek.
    O możliwości zgłaszania kolejnych grup nauczycieli ich przełożeni mają być informowani w późniejszym terminie.

Wedle zapewnień ministra edukacji i nauki, procedura szczepień dla zgłoszonych przez dyrektorów nauczycieli nie będzie skomplikowana. Na początek dyrektor wypełni prosty formularz, który zostanie udostępniony do poniedziałku (8 lutego) w „Strefie Pracownika” SIO. W formularzu, który będzie zawierał wykaz nauczycieli, zaznaczy on następnie imiona i nazwiska chętnych nauczycieli zatrudnionych w szkole lub placówce, po czym dopisze pracowników niebędących nauczycielami lub niezatrudnionych w szkole – chodzi o instruktorów praktycznej nauki zawodu, a wypełniony formularz prześle drogą elektroniczną do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie wraz z listą zgłoszoną do szczepienia zostanie on przekazany do właściwego szpitala węzłowego.

Należy pamiętać, że nauczyciel, który jest zatrudniony w kilku szkołach lub placówkach, musi zgłosić chęć do szczepienia w jednej, wybranej przez siebie szkole. Na wypełnienie formularza zgłoszeniowego dyrektorzy placówek oświatowych dostali czas do środy 10 lutego br.

Poprzedni artykułDziewczynka odnaleziona
Następny artykułCztery promile i łapówka
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.