Legionowscy kryminalni zatrzymali kolejne dwie osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Obaj mężczyźni już trafili za kratki. Jeden spędzi tam trzy lata, drugi pół roku.

Na jednej z ulic Legionowa funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zwrócili uwagę na mężczyznę, który swoim wyglądem przypominał im poszukiwanego mieszkańca powiatu legionowskiego. Postanowili go wylegitymować. Jak się okazało, przeczucie kolejny raz ich nie myliło, 35-latek był bowiem poszukiwany na postawie nakazu doprowadzenia wydanego przez warszawski sąd celem odbycia kary trzech lat pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.

Gdy kryminalni wykonywali czynności z poszukiwanym 35-latkiem, podszedł do nich jego znajomy. W momencie, gdy mężczyzna zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, chciał szybko odejść, tłumacząc, że jest umówiony na rozmowę o pracę. Funkcjonariusze go jednak zatrzymali i również jego dane sprawdzili w policyjnych systemach. Strzał był celny, bo 29-latek także okazał się osobą poszukiwaną. Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego, gdzie spędzi sześć miesięcy za oszustwo.