fot. UG Nieporęt

To się dopiero nazywa inwestycja w przyszłość! Pozostaje tylko mieć nadzieję, że – za „pozwoleniem” koronawirusa – w miarę nieodległą. Bo żal byłoby patrzeć, jak powstająca właśnie na terenie Rembelszczyzny (gm. Nieporęt) wiata piknikowa przez pandemię pozostawałaby latem bez pracy…

Biorąc pod uwagę turystyczne walory okolicy oraz biesiadne zwyczaje rodaków, pomysł na ulokowanie w Rembelszczyźnie okazałej wiaty dla piknikowiczów wydaje się trafiony. Zgodnie z przygotowanym planem ma ona wymiary 7×4 m i posiada balustradę krzyżową na wszystkich bokach. Pod wiatą znajdują się natomiast kostka betonowa grubości 6 cm oraz płyty betonowe o wymiarach 35×35 cm. Ta prosta na pierwszy rzut oka inwestycja obejmuje również zainstalowanie dwóch zbiorników na deszczówkę o pojemności minimum 250 litrów zrobionych z mrozoodpornego tworzywa sztucznego, wykonanie trzech drewnianych, malowanych ławek, a także stołów z tego samego materiału o wymiarach 250×70 cm.

Wykonawcą wiaty jest warszawska firma GRUPA E4E Sp, a wartość umowy to nieco ponad 35 tys. zł. Na zrealizowanie zadania budowlańcy mają czas do 1 marca br.