fot. KP PSP Legionowo

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło w zeszły czwartek z pożarem domu letniskowego położonego w Komornicy przy ul. Wczasowej. W budynku znajdowały się dwie osoby. Nic im się na szczęście nie stało.

fot. KP PSP Legionowo

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie o godzinie 2.17. Gdy zastępy dotarły na miejsce, okazało się, że płonie poddasze sporego domu letniskowego oraz przylegająca do niego – również sporych rozmiarów – drewniana altana. Kiedy wybuchł pożar, w budynku znajdowały się dwie osoby. Zdołały one opuścić dom jeszcze przed przybyciem strażaków. Nic im się na szczęście nie stało.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji gaśniczej budynek udało się uratować przed spaleniem. Ogień strawił niestety część poddasza, całkowitemu spaleniu uległa też drewniana altana. Działania strażaków na miejscu pożaru trwały ponad trzy godziny. Uczestniczyły w nich zastępy z JRG Legionowo, OSP Wieliszew, OSP Skrzeszew, OSP Kałuszyn i OSP Krubin. Na miejscu były też obecne policja i pogotowie energetyczne.