Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników wartościowych filmów, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie rozpoczyna właśnie nowy cykl filmowy, zatytułowany „KINO OTWARTE na sztukę”. Projekcje, jak to w czasach pandemii, będą odbywać się za pośrednictwem internetu.

PIK-owy cykl filmów o sztuce zostanie zainaugurowany obsypanym narodami dramatem biograficznym „Ostatnia rodzina”, ukazującym życie malarza Zdzisława Beksińskiego. Wprowadzeniem do seansu będzie rozmowa dziennikarki Magdaleny Felis z Wiesławem Banachem, historykiem sztuki, wieloletnim dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku, twórcą Galerii Zdzisława Beksińskiego i przyjacielem artysty. Seans online zaplanowano na 29 stycznia, początek o godz. 19.00 (obowiązują zapisy).

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu proszone są o przesłanie maila o treści: „RODZINA” na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 28 stycznia. Seans jest oczywiście bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych, zamieszczonymi w zakładce na stronie Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie.