fot. KPP Legionowo

Legionowscy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas próby włamania do kiosku. Jak się okazało, miał on na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa.

Moment włamania zauważył przypadkowy przechodzień, który natychmiast powiadomił o tym policję. Na miejscu błyskawicznie zjawiła się załoga interwencyjna. Policjanci zauważyli w kiosku wyłamaną roletę oraz wybitą szybę, a środku mężczyznę. Kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych 42-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyły dwa promile alkoholu.

Okazało się też, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Jak ustalili śledczy, w wigilię ukradł on z jednej z legionowskich drogerii perfumy o wartości 600, a na początku stycznia wtargnął do budynku, w którym kiedyś pomieszkiwał, zakłócając tym samym jego mieszkańcom mir domowy.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał trzy zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz naruszenia miru domowego. Dwa pierwsze czyny mężczyzna popełnił w warunkach recydywy. Na wniosek policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.