fot. KS Legionovia Legionowo

Wielki powrót na Parkową! Po 16-letniej przerwie do Legionovii powrócił Dariusz Zjawiński. Doświadczony napastnik z legionowskim klubem podpisał roczny kontrakt. W biało-żólto-czerwonych barwach będzie on występował do końca 2021 roku.

34-letni piłkarz w Legionovii występował w rundzie wiosennej w sezonie 2003/2004 i w rundzie jesiennej następnego sezonu. Z legionowskiego klubu trafił do Legii Warszawa. W drużynie wojskowych grał przez dwa sezony. W sezonie 2005/2006 razem z Legią wywalczył Mistrzostwo Polski. Na szczeblu ekstraklasy występował jeszcze w barwach Odry Wodzisław Śląski, Cracovii i Arki Gdynia. Z zespołem z Pomorza wywalczył drugie w swojej karierze trofeum. W sezonie 2016/2017 razem z Arką Dariusz Zjawiński zdobył Puchar Polski.

W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał w sumie 85 razy, 100 razy występował z kolei na zapleczu Ekstraklasy. W swojej piłkarskiej karierze Zjawiński reprezentował też barwy Świtu Nowy Mazowiecki, Dolcana Ząbki i Pogoni Siedlce. Jego ostatnim klubem przed powrotem do Legionowa był Znicz Pruszków, gdzie grał przez cały sezon 2018/2019 i 2019/2020 oraz jesień sezonu 2020/2021.

A tak kulisy swojego powrotu na Parkową Dariusz Zjawiński opisuje w wywiadzie udzielonym klubowym mediom: „Skontaktowaliśmy się z Prezesem i trenerem. Wykonaliśmy 1-2 telefony. Ja byłem jak najbardziej na tak. Trener przedstawił mi wizję zespołu. Prezes przybliżył mi temat funkcjonowania klubu. Bardzo dobre warunki do trenowania. Boisko z naturalną nawierzchnią, boisko ze sztuczną trawą. Jest siłownia, wszystko jest “pod nosem”. Dziś wystarczy dobrze zorganizować czas, zadbać o funkcjonowanie klubu. Reszta zależy od zawodnika i jego podejścia oraz tego, co prezentuje na murawie. Jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem. Bardzo się cieszę, że będę ponownie reprezentował barwy Legionovii. I jeśli Bóg pozwoli, to tu zakończę też karierę” – powiedział piłkarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here