Podczas gdy tuż przed świętami wszyscy czekali, kiedy spadnie śnieg, na wielu młodych legionowian spadł istny deszcz atrakcyjnych nagród. Nie było w tym, rzecz jasna, żadnego przypadku. Bo zanim uczestnicy konkursu pod nazwą „Porusz z nami skatepark” odebrali w ratuszu prezenty i gratulacje, musieli się sporo napocić.

Inna sprawa, że była to dla nich wymarzona okazja, aby przyjemne połączyć z pożytecznym. Wykonując triki na terenie legionowskiego skateparku, musieli oni tylko zabawić się w kolegami w filmowców. Sprzęt do nagrywania każdy, jak wiadomo, nosi teraz w kieszeni. Na placu szybko zaroiło się więc od popisujących się aktorów. Ich popisy oceniła później komisja, w której – jako specjaliści od bezpieczeństwa – prym wiedli miejscy strażnicy. – Oprócz walorów artystycznych, braliśmy również pod uwagę zdolności naszych młodych wyczynowców, wykonawców tych akrobacji, które były robione na naszym legionowskim skateparku. Wzięliśmy także pod lupę stopień zabezpieczeń uczestników konkursu, to znaczy patrzyliśmy, czy mieli na sobie kaski, ochraniacze, odpowiednie obuwie i inne tego typu rzeczy – mówi insp. Beata Tworus ze Straży Miejskiej w Legionowie.

Obejrzawszy z uwagą każde z konkursowych dzieł, jurorzy musieli następnie wybrać te ich zdaniem najciekawsze. A ponieważ poziom filmików okazał się równie wysoki, co wyskoki ich bohaterów, dyskusje nad werdyktem musiały trochę potrwać. – Po wielkich bojach wśród członków jury, z tych wszystkich prac udało nam się w końcu wyłonić te według nas najlepsze – dodaje strażniczka. Tym samym stało się jasne, do kogo trafi przygotowany przez organizatorów sprzęt sportowy.

Mając na względzie cenne nagrody, udziału w miejskim konkursie jego laureaci raczej nie żałowali. Jeżeli już mogło im czegoś brakować, to tylko oklasków na gali, która miała ów konkurs uwieńczyć. Zamiast niej skejterzy mogli za to w kameralnych warunkach zamienić słowo między innymi z gospodarzem ratusza. A następnie odebrać z jego rąk fajny gwiazdowy prezent. – Ze względu na panującą pandemię nie udało nam się od razu wręczyć tych nagród. Chcieliśmy poczekać do momentu, kiedy będzie można zebrać wszystkich razem i pogratulować im tego sukcesu, jednak zmuszeni zostaliśmy do tego, aby nagrody wręczać każdego oddzielnie, w panującym reżimie sanitarnym – mówi Anna Szwarczewska z Urzędu Miasta w Legionowie.

Co się tyczy modernizacji legionowskiego skateparku, przygotowania do tej inwestycji są już na finiszu. Jeśli realizacja pójdzie zgodnie z planem, w nowym, konsultowanym z użytkownikami kształcie jeszcze w tym roku obiekt będzie do ich dyspozycji.

Poprzedni artykuł„Zjawa” powraca
Następny artykułNie przechodźmy obojętnie
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 49-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here