silhouette of electricity pylons against a night sky

Warto mieć się na baczności przy regulowaniu opłat za energię elektryczną. Przed działalnością oszustów ostrzegła ostatnio Polska Grupa Energetyczna, zawiadamiając odbiorców o rozsyłanych przez internet fałszywych wezwaniach do zapłaty.

Według informacji przedsiębiorstwa pracownicy PGE Obrót, czyli spółki zajmującej się w Grupie Kapitałowej PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, otrzymują od jakiegoś czasu zgłoszenia dotyczące trafiających do klientów, a także do osób niekorzystających z usług PGE, podejrzanych wiadomości SMS. Zawierają one informację o rzekomej należności, która w razie nieuregulowania spowoduje przerwę w dostawie energii elektrycznej. W wiadomości znajduje się również link do płatności online. Jak łatwo się domyślić, uregulowanie w ten sposób rzekomych zaległości oznacza pewną stratę całej przelanej kwoty.

Dlatego właśnie PGE Obrót zwraca się do wszystkich klientów z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności oraz ignorowanie podejrzanych wiadomości. Przestrzega też przed otwieraniem linków prowadzących do płatności elektronicznych, a także radzi przekazywać ostrzeżenia rodzinie i znajomym. Spółka podkreśla również, że wszystkie przypadki fałszywych wiadomości na bieżąco monitoruje, zaś „lipne” strony są natychmiast blokowane. Każda próba oszustwa jest również zgłaszana organom ścigania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here