Wedle statystyk prowadzonych przez ekspertów z portalu rankomat.pl przeciętne auto, które w minionym roku zostało zarejestrowane w Legionowie, miało przebieg 178 tys. kilometrów. Do lidera zestawienia, czyli Warszawy, legionowscy właściciele aut tracą średnio 20 tys. kilometrów. Tracą, choć przejechanych mają ich na licznikach więcej.

Bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, specjaliści przygotowali listę największych blisko setki miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Jako się rzekło, przeciętny samochód jeżdżący po ulicach w Legionowie ma na liczniku 178 tys. km, co daje miastu stosunkowo wysokie, bo 17 miejsce na liście. Wyżej uplasował się Pruszków (176 tys. km), z kolei dużo niżej, na 56 miejscu, znalazł się Płock (193 tys. km). Zestawienie miast z województwa mazowieckiego zamyka będący na 77 miejscu Radom. Najlepszy wynik tak w województwie, jak i całym kraju, uzyskała oczywiście stolica.

Aby zakupić ubezpieczenie OC, w trzecim kwartale ubiegłego roku kierowca z Legionowa wydawał średnio 686 zł. To więcej od średniej krajowej (678 zł), ale mniej od średniej wojewódzkiej (735 zł). Porównując tę stawkę z sytuacją w innych miastach województwa mazowieckiego, mniej na ten cel przeznaczali choćby mieszkańcy Płocka (629 zł). Z kolei najwięcej za obowiązkowe ubezpieczenie płacili mieszkańcy Warszawy – średnio 829 zł. – Osoby zamieszkujące duże miasto, w którym często dochodzi do kolizji i wypadków, płacą zazwyczaj więcej za OC. Warto jednak podkreślić, że na wysokość ceny OC wpływa nie tylko liczba szkód. Nasz raport przedstawia stawki uśrednione. Może więc być tak, że w mieście dla którego wyliczyliśmy niższą średnią cenę, mieszka więcej kierowców, którzy otrzymują tańsze oferty, np. z powodu starszego wieku czy posiadania auta z małą pojemnością silnika – wyjaśnia Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju produktu z rankomat.pl. Tak czy inaczej, czerpiąc wiedzę ze statystyk, trudno się na niej przejechać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here