fot. Powiat Legionowski

Jak poinformowali powiatowi urzędnicy, od początku bieżącego roku obowiązują nowe rozkłady jazdy dla bezpłatnej komunikacji autobusowej Powiatu Legionowskiego, czyli linii nr 7 z Legionowa do Serocka oraz nr 8 relacji Legionowo – Dębe.

Dotychczas za organizację przewozów, na podstawie porozumienia o przekazaniu zadania, odpowiadała gmina Serock. Natomiast od nowego roku usługi świadczone przez operatora linii nadzoruje już, a także finansuje z własnego budżetu Starostwo Powiatowe w Legionowie. Należy podkreślić, że przejazdy na liniach nr 7 i nr 8 dla wszystkich użytkowników są całkowicie bezpłatne.

Co do autobusów linii nr 7, relacji Serock – Jadwisin – Borowa Góra – Zegrze – Wieliszew – Starostwo Powiatowe – Centrum Komunikacyjne od strony ul. Szwajcarskiej, kursują one osiemnaście razy w dni robocze i pięć razy w soboty. Pasażerowie linii nr 8, relacji Dębe – Jadwisin – Borowa Góra – Zegrze – Wieliszew – Starostwo Powiatowe – Centrum Komunikacyjne od strony ul. Szwajcarskiej, mogą zaś z niej korzystać siedem razy w dni robocze oraz dwa razy w soboty.

Nowe rozkłady jazdy można znaleźć między innymi na stronach internetowych powiatu oraz serockiego ratusza, w zakładkach dotyczących lokalnej komunikacji autobusowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here