fot. arch.

Tuż po rozpoczęciu nowego roku, bo już 7 stycznia, piłkarze Legionovii KZB Legionowo wznowią przygotowania do rundy wiosennej. Oprócz standardowych jednostek treningowych zespół ma zaplanowanych aż trzynaście gier kontrolnych.

Pierwszy sparing Legionovia rozegra 16 stycznia z czwartoligową Escolą Varsovia. Na ten sam dzień jest zaplanowany jeszcze jeden mecz. Rywalem biało-żółto-czerwonych również będzie czwartoligowiec – Świt Staroźreby. Tydzień później, czyli 23 stycznia, legionowianie znowu rozegrają dwie gry kontrolne. Ich pierwszym rywalem będzie drugoligowy Znicz Pruszków, a drugim kolejny zespół z IV ligi – KS Raszyn. Następne dwa mecze zaplanowano na 30 stycznia. Przeciwnikami podopiecznych trenera Michała Pirosa będą ich dwaj ligowi rywale: Ursus Warszawa i Olimpia Zambrów.

W środę 3 lutego Legionovia zmierzy się natomiast z zespołem z I ligi. Jej formę sprawdzi GKS Jastrzębie. Trzy dni później, 6 lutego, legionowianie zagrają najpierw z kolejnym trzecioligowcem – Wisłą Puławy, a potem z A-klasowym KTS Weszło. W trzech kolejnych sparingach Legionovia ponownie spotka z drużynami doskonale sobie znanymi z ligowych boisk: 13 lutego zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, 20 lutego z Olimpią Zambrów, zaś 27 lutego z Unią Skierniewice. Na koniec przygotowań podopieczni trenera Pirosa zagrają z kolejnym czwartoligowcem, czyli KS Łomianki. Spotkanie to zaplanowano na 6 marca.

Co ciekawe, tego samego dnia Legionovia KZB Legionowo zagra też pierwszy w 2021 roku mecz o punkty. O godzinie 13.00 na własnym boisku w zaległym meczu zmierzy się z Jagiellonią II Białystok.