Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”, przy wsparciu finansowym legionowskiego ratusza, wydało i rozpowszechnia właśnie płytę CD z opowiadaniami o tematyce świątecznej, czytanymi przez znanego aktora Jarosława Boberka. Jest ona dedykowana przede wszystkim legionowskim seniorom, jednak również pozostali mieszkańcy mogą ją bezpłatnie otrzymać w atrium urzędu miasta.

Wspólne wydawnictwo legionowskiego ratusza i stowarzyszenia to szczególny prezent na święta Bożego Narodzenia. Przeznaczony, jako się rzekło, głównie dla seniorów, których czas pandemii doświadcza teraz najbardziej, zwłaszcza związana z nią przymusowa izolacja. – Ta płyta ma być dla nich chwilą wytchnienia i pomóc choć na chwilę oderwać się od problemów i lęków związanych z pandemią. Nasze stowarzyszenie pragnie przeciwdziałać osamotnieniu osób w podeszłym wieku oraz złagodzić jego skutki. Celem naszego wydawnictwa jest również chęć upowszechnienia kultury i budowania pogody ducha poprzez nawiązanie do polskiej tradycji kultury oralnej z czasów młodości grupy docelowej, to jest popularnych słuchowisk radiowych – mówi Roman Biskupski, prezes Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”.

Jeśli chodzi o zawartość płyty zatytułowanej „Kolęda Legionowo – historie z życia i świąt wzięte ku pokrzepieniu serc”, specjalnie napisane opowiadania niosą pozytywny przekaz, mogący przywracać seniorom nadzieję na poprawę sytuacji w trakcie pandemii i łagodzić wywołany nią niepokój. Znalazły się na niej: życzenia od Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego, „Kolęda Lockdown” – opowiadanie Tomasza Wota, „Trzecia strona lustra” – opowiadanie Beaty Podgórskiej, „Kolęda” – muzyka i śpiew Zenon Durka, tekst Anna Durka, „Jesienne listy” i „Zagubiony Król” – opowiadania Marka Samselskiego, „Tacy oboje” – opowiadanie Beaty Podgórskiej i Marka Samselskiego, a także życzenia od prezesa SPP „Nadzieja” Romana Biskupskiego.