Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie serdecznie zaprasza na grudniową, przedświąteczną odsłonę Kina Otwartego w wersji online. W piątek (18 grudnia) o godz. 20.00 będzie w nim można obejrzeć film „Młodość Astrid”, fabularną biografię słynnej szwedzkiej pisarki, autorki m.in. „Dzieci z Bullerbyn”, „Pippi Pończoszanki”, „Nilsa Paluszka”, „Mio, mój Mio”, „Ronji, córki zbójnika” i wielu innych wspaniałych książek dla dzieci.

„Jeśli chcecie się dowiedzieć, jakim dzieckiem była mała Astrid, czy przypominała bohaterki swoich książek, jakie niełatwe decyzje miała odwagę podjąć w młodości oraz jak to się stało, że zaczęła pisać książki – dołączcie do naszego seansu!” – zachęcają organizatorzy seansu. Wprowadzenie do filmu „Młodość Astrid”, który otrzymał Nagrodę Publiczności na międzynarodowym festiwalu filmu i muzyki Transatlantyk w Łodzi, przedstawi dziennikarka filmowa Magdalena Felis.

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu powinny przesłać maila o treści: „ASTRID” na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 17.12.2020 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).

Wart wspomnieć, że dla wielbicieli twórczości Astrid Lindgren – małych i dużych, bez wyjątku – przygotowano w PIK-u jeszcze jedną niespodziankę. W sobotę (19 grudnia) w godz. 13.00-19.00 placówka udostępni online zainteresowanym osobom spektakl warszawskiego Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera „Ronja, córka zbójnika” w reżyserii Anny Ilczuk. „Ronja mieszka w lesie i jest córką zbójnika Matta. Zaprzyjaźnia się z Birkiem, synem herszta konkurencyjnej bandy. Czy zakazana przyjaźń dwójki „dzieci lasu” może przetrwać…?”. Warto się tego dowiedzieć.