W drugą sobotę listopada, z miesięcznym poślizgiem, wystartowała dziesiąta edycja akcji „Od młodzika do olimpijczyka”. W eliminacjach tej uznanej imprezy pływackiej wzięło udział blisko 700 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Z dobrej strony pokazali się w zawodach także reprezentanci legionowskiego Delfina.

Zawody trwały przez niemal całą sobotę i rozgrywane były jednocześnie na dwóch stołecznych basenach: OSiR Targówek i OSiR Żoliborz. Ze względów bezpieczeństwa pływacy startowali podzieleni na dwa bloki, według roczników 2007-2009 oraz 2010-2012. Rywalizacja odbywała się w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym, na dystansach od 50 m do 200 m. Klub Pływacki Delfin Legionowo reprezentowali Antonina Pietuch oraz Igor Piński. Z lepszej strony pokazała się utytułowana młodziczka, która zajęła trzecie miejsce na 100 m stylem grzbietowym (1:23.49), czwarte na 50 m stylem motylkowym (40.98) oraz piąte na 100 m stylem zmiennym (1:36.06). Ponadto zawodniczka otrzymała statuetkę za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej ubiegłorocznej edycji cyklu „Od młodzika do olimpijczyka”.

Drugi zawodnik z Legionowa, Igor Piński, zajął czternastą lokatę na 50 m stylem dowolnym (41,50) i był jedenasty na 50 m stylem grzbietowym (48,78). – Po tych wynikach widać, że nasi zawodnicy po tak długich przerwach w treningach i zawodach, związanych z wprowadzeniem obostrzeń i zamkniętych basenów wynikających z pandemii Covid -19, starty mogą zaliczyć do udanych – podsumował zawody sztab trenerski Delfina Legionowo.