fot. arch.

Legionowski ratusz doniósł właśnie o planach uruchomienia kolejnego Mobilnego Punktu Pobrań Drive-Thru, tym razem na parkingu P&R przy ul. Szwajcarskiej, róg Piaskowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już od poniedziałku (23 listopada) spółka Diagnostyka ruszy tam z wykonywaniem zleconych prywatnie lub przez NFZ testów na obecność koronawirusa.

Jak informują pomysłodawcy uruchomienia nowego punktu, powstanie on przede wszystkim w związku z oczekiwaniami mieszkańców Legionowa oraz po to, aby przyspieszyć diagnostykę. Pozwoli zaoszczędzić niepotrzebnych wizyt w szpitalu lub poszukiwania punktów drive-thru poza Legionowem, dzięki czemu szybciej uda się ustalić osoby chore i ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa na terenie miasta.

Badania będą realizowane z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych i w ścisłej współpracy z sanepidem oraz władzami samorządowymi. Co ważne, da się je wykonać bez konieczności wysiadania z samochodu. Następnie wymazy będą przewożone do specjalistycznego laboratorium, gdzie nastąpi dalsza diagnostyka. Więcej szczegółów na temat działalności punktu drive-thru ratusz ma podać już wkrótce.