fot. Powiat Legionowski

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała niedawno o wybraniu wykonawcy kolejnego etapu przebudowy DK 61, na odcinku Legionowo-Zegrze Południowe. W postępowaniu przetargowym zwyciężyło konsorcjum firm w składzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. (lider) oraz TORPOL S.A. (partner), które za zrealizowanie tej inwestycji otrzyma blisko 195 mln zł brutto.

Zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa mierzącego 4,5 km odcinka drogi krajowej nr 61 do przekroju dwujezdniowego, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Przy okazji powstaną także drogi lokalne do obsługi terenu przy głównej trasie. Na skrzyżowaniach pojawi się sygnalizacja świetlna, a w miejscu ronda w Zegrzu Południowym, czyli na skrzyżowaniu z DW 631, powstanie węzeł. Zmodernizowana DK 61 będzie wyposażona w ścieżki rowerowe oraz w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na realizację powyższego zadania wyłonione w przetargu konsorcjum ma trzy lata od daty zawarcia umowy. To oznacza, że zakończenie prac przewidywane jest na trzeci kwartał 2024 roku. Czas pokaże, czy tym razem drogowcom pracującym przy DK 61 uda się w powyższym terminie zmieścić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here