fot. UMiG Serock

Na przekór rozmaitym epidemicznym komplikacjom serocki magistrat wykorzystuje jesień do realizacji kolejnych inwestycji, niezwykle istotnych z perspektywy szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców całej gminy. Jedne są mniejsze, inne większe, ale wszystkie tak samo potrzebne.

Dzięki przyznanemu gminie wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dobiega końca modernizacja ul. Arciechowskiej w miejscowości Cupel, w ramach której firma Benevento za przeszło 255 tys. zł przebudowała ponad półkilometrowy odcinek drogi. Z tą samą firmą podpisana została też umowa na przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego w Serocku, zaś firma INFRASTRUKTURA BUD-59 zmodernizuje ulicę Poprzecznej w Borowej Górze. Wartość obydwu zadań to blisko 474 tys. zł. Oprócz zakończonej już budowy oświetlenia drogi gminnej w Jachrance, podpisana też została umowa z firmą ENERGOLINIA Adam Mańko, dotycząca wykonania oświetlenia ul. Borówkowej w Dosinie. Planowany termin zakończenia zadania to początek grudnia br.

Przy udziale środków z RFIL powstaną też równie ważne, od dawna planowane inwestycje, które powinny uprzyjemnić ludziom spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Firma ZUK – OGRODY Dominik Goźliński ze Stasiego Lasu przebudowuje za niespełna 800 tys. zł boisko sportowe w Wierzbicy, zbuduje także plac zabaw, siłownię zewnętrzną, oświetlenie terenu oraz obiekty małej architektury. Drugim z zadań jest rewitalizacja placu zabaw w miejscowości Dębe, w ramach której zaplanowano utworzenie placu zabaw z podziałem na strefy funkcyjne: dla dzieci młodszych, dzieci starszych, dla młodzieży i dorosłych. Przewidziano tam także montaż urządzeń i wyposażenia towarzyszącego wraz z budową oświetlenia terenu. Wartość zamówienia to blisko 590 tys. zł. a jego zakończenie przewidywane jest na kwiecień przyszłego roku. Ponadto gmina czyni przygotowania do ogłoszenia przetargu na modernizację placu zabaw w Maryninie. – Staramy się, aby pomimo trudności, które dają się odczuć również w gospodarce, realizować zaplanowane zadania inwestycyjne, w trosce o naszych mieszkańców i miejsce, w którym mieszkamy – mówi Monika Głębocka-Sulima, kierownik serockiego referatu przygotowania i realizacji inwestycji.