Już od najbliższej soboty zmotoryzowani klienci Targowiska Miejskiego będą mogli, do tego całkiem za darmo, zostawiać swoje auta na parkingu przy ul. Sobieskiego 47, przy Sądzie Rejonowym w Legionowie. Wszystko dzięki umowie zawartej w środę (4 listopada) pomiędzy Dyrektorem Sądu Rejonowego w Legionowie, a Prezesem Zarządu KZB Legionowo Sp. z o.o.

Z pomysłem rozwiązania sobotnich kłopotów wielu odwiedzających targowisko kierowców wyszła zarządzająca nim spółka KZB Legionowo. Pusty w weekendy plac w sąsiedztwie handlowego centrum pod chmurką nadawał się do tego celu idealnie. Dlatego w ślad za ideą szybko poszły rozmowy dotyczące zasad udostępniania przez Sąd Rejonowy w Legionowie parkingu wykorzystywanego w dni powszednie przez jego pracowników. – Wychodząc z tą inicjatywą, mieliśmy na względzie przede wszystkim dobro oraz bezpieczeństwo osób odwiedzających legionowskie targowisko. Ponadto liczymy, że nowe rozwiązanie usprawni również pieszy i samochodowy ruch wokół tego obiektu. Zwłaszcza obecnie, w czasie pandemii, komfort i bezpieczeństwo klientów jest przecież szczególnie istotne – mówi Irena Bogucka, prezes zarządu spółki KZB Legionowo.

Kiedy już ustalono warunki korzystania z liczącego półtora tysiąca metrów kwadratowych placu, można było dokonać ostatnich formalności. W środę podpisy pod umową najmu parkingu przy ul. Sobieskiego 47 złożyli prezes KZB Legionowo Irena Bogucka oraz dyrektor Sądu Rejonowego w Legionowie Andrzej Pazyra. Dzięki temu już od teraz spółka KZB jest uprawniona do korzystania z obiektu w soboty, będące dniami handlowymi na Targowisku Miejskim w Legionowie.

Dla zmotoryzowanych klientów, którzy odwiedzają miejskie targowisko (i tylko dla nich), oznacza to, że w soboty – od godz. 7.00 do 15.00 – będą mogli zaparkować tam swoje pojazdy. Dotyczy to wyłącznie aut osobowych, o masie do 3,5 tony. Sygnatariusze umowy zawarli w niej również punkt mówiący o zakazie handlu na parkingu przy sądzie. Ze wstępnych kalkulacji wynika, że maksymalnie powinno się tam zmieścić około stu samochodów. – Cieszę się, że nasza inicjatywa spotkała się ze zrozumieniem przedstawicieli resortu sprawiedliwości i udało się tę sprawę doprowadzić do szczęśliwego finału. Dla naszych klientów to z pewnością bardzo dobra informacja – dodaje prezes Irena Bogucka.

Poprzedni artykułLustrzany wandal
Następny artykułBitwa na wyciągnięcie wzroku
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 50-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.