Na osiedlu Sobieskiego, u zbiegu ulic Jana III Sobieskiego oraz Jerzego Siwińskiego, Centrum Medyczny Corten Medic w porozumieniu z Urzędem Miasta w Legionowie zorganizowało Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID-19 Corten Test&Drive, w którym można wykonać testy na koronawirusa. Jest on czynny codziennie od 8.00 do 12.30, a badania w kierunku COVID-19 można tam wykonać komercyjnie oraz na podstawie skierowania NFZ.

Wymaz pobierany jest w specjalnie przygotowanym ambulansie, zaś wynik pacjent będzie mógł otrzymać najdalej po około 48 godz. Jeżeli chodzi o rodzaje dostępnych testów, do wyboru są dwie opcje:

  • Szybki test kasetkowy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach. Cena 69 zł.
  • Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa, weryfikujące obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany w specjalnie przygotowanym ambulansie. Cena 449 zł.
    Istnieje możliwość opłacenia testów komercyjnych na www.cortenmedic.pl/corten-store. Do punktu pacjent powinien udać się już z potwierdzeniem płatności. Badanie można zrealizować na miejscu, bez konieczności wychodzenia z samochodu. Informacje o testach dostępne są pod numerem telefonu 22 602 09 97. Więcej szczegółów na stronie https://legionowo.pl/pl/a/testy-diagnostyczne-na-covid-19.

Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Rozwija dla pacjentów sieć punktów pobrań, które są wpisane na oficjalną listę jednostek wykonujących testy COVID-19 w serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ (Pacjent.gov.pl). Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pacjenta oraz personelu. Ponadto współpracują wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia.