W pierwszej połowie października pływacy oraz działacze klubu UKS Delfin Legionowo wyszli na ląd, aby uroczyście i oficjalnie zakończyć tegoroczną rywalizację. Stało się to, przy udziale jego członków oraz zaproszonych gości, w sali widowiskowej miejskiego ratusza.

Według prezesa istniejącego od 23 lat Uczniowskiego Klubu Sportowego mijający właśnie sezon można zaliczyć do wyjątkowo udanych. – Głównie ze względu na to, że zwiększyliśmy liczbę dzieci uczestniczących w zajęciach sekcji UKS Delfin – trenuje u nas ponad 120 zawodniczek i zawodników. To wyjątkowy sezon także dzięki zwycięstwu Michała Perla w Pucharze Świata w Pływaniu Zimowym. To największy sukces sekcji. Cenny jest też srebrny medal Michała Smolińskiego na zimowych mistrzostwach Polski szesnastolatków. No i oczywiście dziewięć medali mistrzostw kraju w kategorii masters, zdobytych przez Joannę i Krzysztofa Żbikowskich – wylicza Rafał Perl.

Jako się rzekło, najcięższy medalowy łup złowił w tym sezonie dla klubu Michał Perl, jeden z czołowych zimowych pływaków na świecie. Ciężka praca w trakcie treningów po raz kolejny przyniosła mu sukcesy podczas wyścigów w lodowatej wodzie. Sukcesy, rzecz jasna, przyjęte w Legionowie bardzo ciepło. – Nie ukrywam, przygotowałem się do niego bardzo dobrze. Najpierw zdobyłem siedem medali w Pucharze Świata na Łotwie, później tyle samo w Chinach, a na koniec siedem podczas mistrzostw świata w Słowenii. Nie udało mi się niestety zdobyć na nich złotego medalu, ale za to wygrałem klasyfikację generalną Pucharu Świata w swojej kategorii wiekowej – cieszy się zawodnik Delfina.

Nawiasem mówiąc, dodatkową nagrodą dla Michała był w tym roku fakt, że po raz pierwszy został prawdziwym ojcem. Bo ojcem chrzestnym, lub jak kto woli – pomysłodawcą klubowych zawodów legionowskiego Delfina, był już wcześniej. – Myślę, że to jest fajna inicjatywa dla dzieci, gdyż mogą rywalizować między sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych. Są też sztafety rodzinne, bo głównie nastawiamy się tutaj na zabawę. W przyszłym sezonie planujemy stworzyć jeszcze więcej kategorii wiekowych, chcemy też rozbudować sekcję mastersów, aby było jeszcze więcej konkurencji i więcej funu – mówi Michał Perl. – To była fajna rywalizacja dzieci, a także rodziców w sztafetach rodzinnych. Przez cały sezon realizowaliśmy działalność dydaktyczną, szkoleniową, generalnie rzecz biorąc, wychowanie przez sport. Oczywiście Covid troszeczkę pokrzyżował nam plany. Przez trzy miesiące byliśmy w treningach online, ale i w treningach plenerowych, więc trenerzy byli zaangażowani również przez cały okres lockdownu – dodaje prezes klubu.

Nagrodom i pamiątkom dla najlepszych zawodników Delfina, lecz także dla przyjaciół klubu, towarzyszyły multimedialne prezentacje jego osiągnięć. No i oczywiście plany dotyczące pływackiej przyszłości. Wprawdzie ze względu na pandemię może trochę na wodzie pisane, za to poparte solidnym doświadczeniem w popularyzowaniu wśród mieszkańców wodnej aktywności. – W przyszłości będziemy chcieli nadal powiększać liczbę członków klubu, aby nasza sekcja pływacka wyłaniała jak najlepszych zawodników do sportu kwalifikowanego – zapowiada Rafał Perl.

Równolegle Delfin zamierza płynąć w stronę innych rozrywek związanych z wodą. Nowym pomysłem jest stworzenie sekcji roboczo nazwanej Winter Swimmers. Innymi słowy regularne, służące zdrowiu lodowate kąpiele pod okiem mistrza zimowego pływania. – Od listopada do marca chcemy w oparciu o osoby z Legionowa i powiatu stworzyć grupę, która będzie morsować pod moją opieką. Będą to niedzielne, cykliczne spotkania nad Jeziorem Zegrzyńskim, gdzie będziemy razem się rozgrzewać, razem wchodzić do wody i razem się przy tym dobrze bawić – zachęca Michał Perl. Bo sport sportem, medale medalami, ale zabawa w tym wszystkim powinna pozostać najważniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here