Do kiepskiej passy DPD Legionovii na siatkarskim parkiecie doszły jeszcze kłopoty związane z pandemią. We wtorek (27 października) klub oficjalnie zawiadomił o wykryciu wśród zawodniczek i sztabu szkoleniowego przypadków koronawirusa.

Zarząd klubu Legionovia S.A. poinformował, że w sobotę (24 października) kilka osób z zespołu DPD Legionovia Legionowo zgłosiło złe samopoczucie. Do dwóch odizolowanych wcześniej osób z ekipy dołączyły kolejne dwie z objawami – jeden członek sztabu szkoleniowego i jedna zawodniczka. Klub zamówił testy na obecność COVID-19 na najbliższy dostępny termin, tj. na 26 października.

W niedzielę (25 października) w godzinach przedpołudniowych klub poinformował władze Polskiej Ligi Siatkówki o niepokojących symptomach u części zespołu. Te zaś podjęły – w ocenie wielu osób zaskakującą – decyzję o odrzuceniu propozycji odwołania meczu z E.Leclerc Moya Radomką Radom, powołując się przy tym na brak potwierdzonych testami zachorowań.

Dzień później w godzinach porannych cały zespół i sztab szkoleniowy przeszli testy na obecność COVID-19. „Wyniki otrzymaliśmy w południe 27 października. Wyniki czterech zawodniczek są pozytywne i stwierdzają zakażenie COVID-19. Równocześnie dwóch członków sztabu szkoleniowego, którzy uzyskali wynik negatywny, pozostaje w izolacji z silnymi objawami grypy. W związku z powyższym cały zespół i sztab szkoleniowy udaje się na samoizolację, a zaplanowany na 31 października 2020 mecz z Enea PTPS Piła zostaje odwołany. Klub pozostaje w kontakcie z władzami ligi i Sanepidem. Będziemy informować o kolejnych decyzjach – napisał w swoim oświadczeniu zarząd klubu.

Poprzedni artykułKawiarenka światopo(d)glądowa
Następny artykułWpadł z narkotykami
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 49-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here