Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej organizuje drugą edycję konkursu pod nazwą Mazowiecka Lady D. im. Krystyny Bochenek. Nagrodzone w nim zostaną kobiety z niepełnosprawnościami lub te działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Kandydatki można zgłaszać do 13 listopada br.

Sens nieco zagadkowej nazwy konkursu jest prosty: Lady D. to skrót angielskiego wyrażenia „lady disabled”, czyli dama niepełnosprawna. – Chcemy doceniać te kobiety, które swą postawą i działalnością wprowadzają pozytywne zmiany na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Jest wiele konkursów stworzonych z myślą o kobietach, po to by docenić ich aktywność, ale ten jest wyjątkowy. Ma uhonorować kobiety z niepełnosprawnościami, których działalność, a przede wszystkim postawa zasługują na docenianie i mogą stać się inspiracją dla innych – podkreśla członek zarządu województwa Elżbieta Lanc. – Liczymy, że konkurs zwiększy świadomość społeczną na temat wkładu tych kobiet w rozwój gospodarczy i społeczny Mazowsza.

Konkurs składa się z sześciu kategorii. W każdej z nich wyłoniona będzie jedna laureatka. Kategorie „Dobry start”, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne”, „Życie Zawodowe”, skierowane są do działających w tych obszarach kobiet niepełnosprawnych. Ostatnia kategoria – „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” – powstała z myślą o zdrowych paniach podejmujących działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. – Mazowiecka Lady D. to wspaniała inicjatywa, którą zainicjowaliśmy w ubiegłym roku. Chcieliśmy docenić osoby z niepełnosprawnościami, głównie panie. Przede wszystkim pokazać, że to, co dla jednych jest niepełnosprawnością, dla innych może być siłą do działania – podkreśla Aleksander Kornatowski p.o. dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Czas na zgłaszanie kandydatek jest do 13 listopada 2020 r. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie na formularzu konkursowym dostępnym wraz z regulaminem konkursu na stronie internetowej: http://mcps.com.pl/niepelnosprawni/konkurs-mazowiecka-lady-d/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here