fot. UM Legionowo

Z inicjatywy prezydenta Legionowa i w porozumieniu ze spółką Diagnostyka pojawi się wkrótce w mieście Mobilny Punkt Pobrań Drive-Thru. Mając skierowanie, będzie w nim można wykonać zarówno test na koronawirusa sfinansowany przez NFZ, jak i skorzystać z usługi prywatnie, na własny koszt.

Jak informuje ratusz, pierwsze rozmowy w tej kwestii podjęto wiosną bieżącego roku. Teraz, wraz z nadejściem drugiej fali pandemii, znane są już konkrety. Włącznie z lokalizacją Mobilnego Punktu Pobrań Drive-Thru, który zostanie uruchomiony na parkingu P&R przy ul. Szwajcarskiej, róg Piaskowej. – Punkt powstaje przede wszystkim w związku z oczekiwaniami mieszkańców oraz po to, aby przyspieszyć diagnostykę. Zaoszczędzi on również niepotrzebnych wizyt w szpitalu lub poszukiwania punktów drive-thru poza terenem Legionowa. Liczę, że będzie to element dzięki, któremu szybko uda się ustalić osoby chore i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym mieście – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Badania w punkcie drive-thru będą realizowane z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych i w ścisłej współpracy z sanepidem oraz władzami samorządowymi. Przy poddawaniu się testowi nie zachodzi konieczność wysiadania z samochodu. Pobrane wymazy będą przewożone do specjalistycznego laboratorium, gdzie nastąpi dalsza diagnostyka.
Lada dzień urząd miasta ma podać szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania legionowskiego mobilnego punktu pobrań.

Poprzedni artykułInicjatywa ponad mandatami
Następny artykułNapad na ulicy
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 51-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.